وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighاز راست اقایان: حسین خراطی، ولی اله صالح نیا، رضا مرادی، .... و  محمد علی مستجاب الدعوه


( آقا ولی صالح نیا افتخار بروجرد در ایران)

همان بهتر که از بروجرد و لرستان رفتی
فرهاد داودوندی- بروجرد: یک ایران و یک آقا ولی صالح نیا، یک ایران و یک مربی بدنسازی که در کارنامه ورزشی دست نیافتنی اش حضور در 14 تیم ملی مختلف را ثبت نموده است.

آقا ولی صالح نیا سالها قبل از بروجرد رفت، بعد از آن تمامی مدارج ترقی برای یک مربی بدنساز سطح بالا در ایران را کسب نمود. افتخارات زیادی که قابل شمارش نیست. ولی اله صالح نیا اینک دیگر یک چهره بروجردی یا لرستانی نیست، یک چهره ورزشی ملی در کشور عزیز ما می باشد.

این مربی کاربلد که از وی بعنوان پدر بدنسازی مدرن ورزش ایران نام می برند، هنوز هم با گویش بروجردی حرف می زند، هنوز هم دلش برای کوچه باغی های بروجرد می تپد، هنوز هم از ذره ذره خاک ورزشگاه های بروجرد خاطره دارد. اما..................!

اما همان بهتر که از بروجرد رفتی! اگر می ماندی، هنوز باید اندرخم کوچه بن بست تنگ نظری های رایج ما در این شهر و استان درجا می زدی، هنوز هم باید برای گرفتن یک وقت زمین یا سالن از این در به آن در می زدی، باید شب تا صبح و صبح تا شب برای باند روبرو که برایت نقشه ها می کشیدند تو هم نقشه می کشیدی، دنیایت می شد یک دنیای بسیار کوچک ورزشی که در آن رو کم کنی حرف اول و آخر را می زد!

می دانم دلت برای دیدن استادیوم بروجرد که خاطرات زیادی از آن داری لک زده است، اما عیب ندارد با این خاطرات زندگی کن، اما در واقعیت حال حاضر سعی کن به آن نزدیک هم نشوی، مدتهاست کوچه باغی های پر خاطره بروجرد که زمانی در آنها درس می خواندی و ورزش می کردی به مانند روح جوانمردی در  ورزش مان از بین رفته اند.

همان بهتر که در بروجرد و لرستان نماندی و رفتی، می دانم که قلبت برای بروجرد و استان زادگاهت می تپد، اما همان بهتر که از این شهر که اکثریت جامعه ورزش آن بطور پیوسته برای به زمین زدن دیگران نقشه می کشند رفتی!

راستی همان سناریو نوشیدن یک لیوان دوغ همراه با تیم پرسپولیس  سی سال پیش در بروجرد که  قصه اش به درازای داستانهای هزار و یکشب شد که هنوز در خاطرت هست؟ که آنزمان پرونده اش به کجاها که کشیده نشد! اگر می خواهی بدانی جو ورزش شهر و استان ما چقدر از آن زمان تاکنون پیشرفت داشته از شخصی بنام علی صالح نیا  که عید امسال همراه با تیم داماش به بروجرد آمده بود بپرس، تا برای شما که پدرش هستی تعریف کند که لنگه ناقص درب ورزش ما همچنان بر روی همان پاشنه می چرخد!

ختم کلام اینکه، همان بهتر که سالها قبل از این شهر و استان رفتی! اینک دیگر سینه مان را جلو می دهیم و با صدای بلند می گوئیم، آقا ولی صالح نیا افتخار ورزش بدنسازی حال حاضر ایران یک زمانی همشهری ما بود! اما همان بهتر که رفت تا پیشرفت کند، زیرا در ورزش شهر و استان ما جائی برای پیشرفت وجود ندارد!

طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: ولی اله صالح نیا، اقا ولی صالح نیا، آقا ولی صالح نیا افتخار بروجرد در ایران،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 مهر 1392 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ