تبلیغات
وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی - گفتگو با محمد یاراحمدی سرپرست تیم فوتبال گهر دورود

وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighگفتگو با آقای محمد یاراحمدی

 

سرپرست تیم فوتبال گهر دورود

 

جمع بندی از آنچه بر سر تیم گهر دورود گذشت

 

فرهاد داودوندی- بروجرد: مصاحبه با آقای محمد یاراحمدی همیشه  مصاحبه خوبی از کار در می آید. اطلاعات بسیار جالبی از تیم گهر دورود دارد که خیلی از این حرفها هیچگاه رسانه ای نشده است و همچنان هم با تقاضای وی بعضی گفته های شان، اینگونه سخنان از پشت پرده تیم فوتبال گهر دورود به رسم امانت نزد ما خواهد ماند. فرصتی دست داد تا با ایشان گفتگوئی در رابطه با یک فصل حضور تیم گهر دورود داشته باشیم که در زیر می خوانید:

-         آقای یاراحمدی، شما بعنوان سرپرست یک فصل تمام با تیم گهر دورود در لیگ برتر حضور داشتید، با مربیان مختلف کار کردید و به زیر و بم مشکلات این تیم اشنا هستید، لطفا برای مان از تیم گهر دورود بگوئید.

-         - با سلام به تمامی همشهریان عزیز و هم استانی ها و همه علاقمندان به تیم فوتبال گهر دورود در سراسر ایران باید بگویم:  طی یکسال گذشته جدا از مردم که پشتیبانان و صاحبان واقعی این تیم بودند و در عمل هم نشان دادند بهترین هواداران ایران هستند، ریاست محترم و مجموعه اداره ورزش و جوانان شهرستان دورود ، هیات فوتبال دورود و آقابان مهابادی، حیدرپور، ساکی، نامداری، سربندی و دیگر دوستان زحمات بسیاری را متحمل گردیدند.

ماجرای اصلی تیم فوتبال  گهر دورود از آنجا آغاز شد که  سال گذشته و پس از صعود این تیم به لیگ برتر آقای مهندس عابدینی مالک تیم وقتی که اشتیاق مسئولین شهرداری و شورای شهر دورود را برای به زیر پوشش بردن تیم گهر دورود دید، در نشستی در تهران گفت: زیر ساخت تان بسیار ضعیف است، بگذارید این تیم را بفروشیم و در قبال آن امتیاز یک تیم دسته اولی و مبلغ دو میلیارد تومان را   به دورود بیاوریم، در آنزمان و با توجه به جریان احساسی که راه افتاده بود مانع از این تغییر و تحول شدند و تیم در لیگ برتر ماند.

داود مهابادی بعنوان مربی و حیدر پور هم به عنوان مدیر اجرائی شروع به کار کردند، مهابادی قول داد تا با حفظ 13 ال 15 بازیکن و دریافت 300 میلیون تومان علی الحساب از طلب بازیکنان و جذب 5 بازیکن لیگ برتری و 7 بازیکن رده امید این را در لیگ برتر حفظ کند.

 

متاسفانه شهرداری نتوانست به وعده های خود جامه تحقق بپوشد و مهابادی که دید با خواسته هایش موافقت نمی شود تیم را ترک کرد و آقای عابدینی و حیدر پور ، تار تار را آوردند. از آنطرف هم فدراسیون اجازه بازی در شهرستان دورود را نمی داد، اراکی ها میزبانی را قبول نکردند و تهرانی ها هم برای هر بازی 40 میلیون تومان می خواستند. نهایتا کرج بخاطر استاندار و نماینده شان که اصالتا لر بودند پذیرفت که در قبال هر بازی 12 میلیون تومان میزبان تیم گهر دورود برای بازیهای خانگی  باشد.


در این میان شهرداری  و شورای شهر دورود با اینکه تلاش می نمودند که تیم را زیر پوشش خود داشته باشند اما بخاطر نداشتن منابع مالی به مشکل برخورد نمودند و حیدر پور از آقایان رویانیان و هاشمی از دورودی های ساکن کرج 45 میلیون تومان قرض گرفت.


در این میان تارتار هم از تیم رفت و تیم به هدایتی سپرده شد، آقای آیت اله زاده هم به عنوان مدیر اجرائی جای حیدر پور آمد. حدود 5 یا 6 هفته بدون سر مربی بودیم تا اینکه آقا مایلی کهن آمدند و در آنزمان پول های خوبی هم پرداخت شد که در آن زمان توانستیم با سایپا در تهران و با ملوان در انزلی مساوی بگیریم و راه آهن و پیکان را هم در دورود شکست بدهیم.


-         بعد چه شد که به یکباره روند نزولی تیم شروع شد؟

در این ایام، آیت  اله زاده رفت و آقای خروطی آمد، بحث پرداخت ها دوباره شروع شد، هدایتی می گفت پول داده ام، اما ما پولی نمی دیدیم! با توجه به این مشکلات نتوانستیم در نیم فصل بازیکن بگیریم و ضمنا بازیکنانی نظیر، مجتبی زارع، نیکبخت واحدی، هادی رکابی، سیامک سرلک و حمید فتحی هم از تیم جدا شدند و در عوض ما توانستیم با 100 میلیون 5 بازیکن بیاوریم.

از آنجا که تیمهای لیگ برتری  در نیم فصل اول به دنبال کسب امتیاز و در نیم فصل دوم با آمادگی بیشتر برای کسب سهمیه آسیائی رقابت می کنند تیمی به مانند ما که توان مالی و پشتوانه نداشتیم و بازیکنان مان هم توان شان همین بود بازی به بازی ضعیف تر شدیم و بخصوص با مصدومیت ساشا در خط دفاع و  نبودن شهرام مهربان هم در چند بازی  تیم رو به ضعیفی رفت.

 

مایلی کهن و کادر فنی و حتی خود بازیکنان نهایت تلاشش شان را انجام می دادند اما بخاطر نداشتن پشتوانه نتیجه حاصل نمی شد.


-         برای فصل آینده در لیگ دسته اول فوتبال ایران چه تدابیری برای تیم فوتبال گهر دورود در لیگ برتر اندیشیده شده است؟

-         چند روز قبل دادستانی محترم با آقایان هدایتی و عابدینی نشست داشتند و قرار شد که آقای هدایتی تیم را بدون بدهی و تسویه حساب کلی تحویل بدهد. در این بین هم آقای حیدرپور بعنوان مدیر عامل جدید معرفی شد تا وی بتواند با نشست هائی که باید برگزار نماید اسپانسر جدید، کادر مربیان، سرمربی و بازیکنان مورد نظر برای حضور در تیم را فراهم نماید.


-         آیا تیم گهر در فصل آینده در دورود مستقر خواهد شد؟

-         بله! تیم گهر در فصل آینده کاملا در دورود مستقر خواهد شد و برای بازیکنان غیر بومی نیز قرار است جا و مکان مناسب تهیه شود.


-         در خاتمه اگر صحبت خاصی دارید بفرمائید.

-         بیشتر حمایت ها از تیم فوتبال گهر دورود توسط مردم خوب دورود انجام گرفت. باید قدر دان این مردم بود که سنگ تمام گذاشتند و قداست و بزرگی فرهنگی شان را تا بازی آخر حفظ نمودند و جا دارد از مردم دورود تشکر ویژه ای بعمل بیاید.


طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: گفتگو با آقای محمد یاراحمدی سرپرست تیم فوتبال گهر دورود، محمد یاراحمدی، فرهاد داودوندی، بروجرد،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ