وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh

برای تیم فوتبال گهر دورود، تازه اول راه است


فرهاد داودوندی- بروجرد: تیم فوتبال گهر دورود سقوط خواهد کرد! تیم گهر دورود در لیگ برتر خواهد ماند! تیم فوتبال گهر دورود کارش به اما و اگر کشیده شده است!

سخنان بالا را این روزها از زبان بسیاری از دوست داران تیم محبوب و مردمی گهر دورود می شنویم.

بسیاری بر این عقیده هستند که تیم گهر در لیگ برتر ماندگار نخواهد شد و با توجه به سقوط چهار و نیم تیم از لیگ برتر به دسته یک، یکی از سقوط کنندگان، با توجه به نتایج به دست آمده، تیم گهر دورود خواهد بود.

 هواداران  واقعی این تیم هم مطمئنا چشم شان را بر حقایق نخواهند بست، اما هنوز هم امیدوارند، زیرا هنوز لیگ به پایان نرسیده است و فوتبال در وجود خود حوادث غیر مترقبه زیاد دیده است، حوادثی که فوتبال را به غیر قابل پیش بینی ترین ورزش دنیا تبدیل نموده است و دقیقا فوتبال با همین جذابیتش است که محبوب ترین ورزش دنیاست.

اما سخن اصلی در این جاست که مگر قرار است با سقوط تیم گهر دورود به لیگ دسته اول فوتبال ایران دنیا به پایان برسد؟ مگر هر تیمی به دسته پائین تر سقوط کرده، دیگر نتوانسته خود را در سالهای بعد در دسته های بالاتر ببیند؟

همین تیم صنعت نفت آبادان مگر نه اینکه تا کنون چندین بار سقوط و صعود از لیگ برتر داشته است؟ چرا بعضی ها قصد دارند سقوط تیم گهر دورود به لیگ دسته اول را بزرگ نمائی کنند و آنچنان بنمایانند که حضور تاریخی تیم گهر دورود در لیگ برتر فوتبال ایران بی ثمر بوده است؟

اتفاقا بنظر نگارنده، اگر یک تیم و فقط یک تیم در ایران توانسته از حضور خودش در لیگ برتر فوتبال ایران بهترین بهره ها را ببرد  و کارنامه فوق العاده موفقی در تاریخ فوتبال ایران داشته باشد، تیم فوتبال گهر دورود و  هواداران این تیم در سراسر کشور و بخصوص مردم خوب و خونگرم و فوتبال شناس دورود بوده اند و بس!

متاسفانه عده ای می خواهند سقوط تیم فوتبال گهر دورود به لیگ دسته اول فوتبال ایران را بزرگ نمائی کنند و چنان بنمایانند که این حضور کاملا بی فایده بود!!!

در صورتیکه همه دیدند و در تاریخ ورزش کشور ثبت گردید که این تیم گهر دورود بود که از اول فصل دست و پایش را بستند و هیچ مسئول ورزشی در کشور قدمی برای رفع مشکلات آن بر نداشت! همه دیدند و در تاریخ فوتبال کشور برای همیشه ثبت گردید که این تیم خانه به دوش گهر دورود بود که در خانه خودش هم غریبه بود و حتی جائی برای مسابقه دادن نداشت!

فوتبال لیگ برتر ایران باید به داشتن هواداران پرشوری بنام هواداران تیم گهر دورود بر خود ببالد که فرهنگ نوینی را در عرصه فوتبال پر از زد و بند ایران وارد نمودند.

تیم فوتبال گهر دورود، تیمی بدون تجربه بود که پا به مسابقات رده بالای فوتبال ایران گذاشت.

 ممکن است در پایان فصل در لیگ برتر بماند و یا حتی ممکن است به دسته اول سقوط کند اما سر سوزنی از ارزشش و تاریخ سازی اش کم نخواهد شد.

اینک  که به هفته های پایانی لیگ برتر نزدیک می شویم دوست داران واقعی این تیم با قبول واقعیت ها خود را آماده می کنند که اگر تیم مجبوب شان در لیگ باقی ماند، سال دیگر نیز پشتیبان تیم شان باشند و اگر خدای ناکرده سقوط به دسته اول را تجربه نمود، پر شور تر از گذشته تیم شان را حمایت کنند.

 زیرا همانگونه که یک بار این تیم با دست خالی به لیگ برتر آمد و باعث حیرت همگان گردید، مطمئنا بار دیگر با داشتن سرمایه های بی مانندی به مانند هواداران پر شورش، در آینده نزدیک می تواند شگفتی ساز باشد و قوی تر و با تجربه تر از گذشته  در سطح اول فوتبال ایران حضور یابد و با دیگر تیمهای طراز اول کشور رقابت نماید.

هنوز امیدمان را از این تیم برای حضور سال آینده اش در لیگ برتر از دست نداده ایم.

 اما اگر چنین اتفاقی هم بیفتد، سر سوزنی از ارزش این تیم و مردم دورود کم نخواهد شد، فقط آنان باید از کرده خود پشیمان باشند که می توانستند برای این تیم قدمی بردارند، اما از یک قدم کوچک هم دریغ کردند!

 مطمئنا تیم فوتبال گهر دورود در آینده ای نه چندان دور، همچون آتش از زیر خاکستر زبانه خواهد کشید، اما این را هم باید اضافه نمود که:

تاریخ ورزش کشور بزودی به قضاوت خواهد نشست، مطمئنا خیلی ها بخاطر عدم حمایت شان از حضور تیم فوتبال گهر دورود در لیگ برتر فوتبال ایران، در محضر تاریخ سر در گریبان فرو خواهند برد.   
طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: برای تیم گهر دورود تازه اول راه است، فرهاد داودوندی، بروجرد، تیم فوتبال گهر دورود، زبانه، خاکستر، اتش،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 7 اسفند 1391 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic