وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighدانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد

در یك نگاه


دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد به عنوان پنجمین واحد دانشگاه آزاد ، یکی از قدیمی‌ترین واحدهای دانشگاهی در كشور در ۶ مهرماه سال ۱۳۶۲ تأسیس شد و فعالیت رسمی خود را آغاز نمود.

در حال حاضر این واحد با 125 هزار مترمربع زیر بنای آموزشی، درمانی، اداری، فرهنگی، خدماتی و رفاهی مسقف، با 95 كارگاه، آزمایشگاه و آتلیه و 3 كتابخانه با 120 هزار جلد كتاب  و  قریب به 12 هزار دانشجو در182 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف از كاردانی تا دكتری در حال فعالیت است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در راستای رفاه دانشجویان غیربومی، با دارا بودن 6 خوابگاه ملكی در حال سرویس دهی به دانشجویان دختر می باشد. زیر بنای كل این خوابگاه‌ها بیش از 14 هزار متر مربع است  و بیش از 1500 نفر گنجایش دارد. همچنین یك خوابگاه ملكی پسرانه(علم الهدی) نیز با ظرفیت حدود 80 نفر در حال فعالیت می باشد.

قریب 200 نفر عضو هیأت علمی در واحد مشغول به تدریس می باشند. همچنین بیش از 60 هزار دانش‌آموخته نیز از این واحد دانشگاهی فارغ‌التحصیل شده اند.

كلینیك دندانپزشكی این واحد دانشگاهی با زیربنای 6700 متر مربع و ظرفیت 220 یونیت (هم اكنون 136 یونیت فعال دارد) دارای 20 بخش تخصصی می باشد و بزرگترین و مدرنترین كلینیك دندانپزشكی غرب كشور است.

این توانمندی و امكانات، اكنون واحد بروجرد را از نظر رده بندی، جزء واحدهای "جامع" دانشگاه آزاد اسلامی و به عنوان بزرگترین مركز آموزش عالی استان لرستان مطرح كرده است.
طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد، دانشگاه آزاد بروجرد، دانشگاه آزاد،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 7 مهر 1396 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ