وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh
دوربین های آنلاین تخلفات رانندگی

در کجای بروجرد هستند؟

  رییس پلیس راهور شهرستان بروجرد گفت: دوربین‎های طرح پایش تصویری هم اکنون در بیش از 13 نقطه شهر بروجرد فعال هستند.

علی ابراهیمی در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: تا چند ماه آینده دوربین‎های طرح پایش تصویری در شهر بروجرد به بیش از 40 نقطه افزایش می‎یابند.

وی عنوان کرد: میادین غزه، توحید، صفا، قیام، شهدا، تختی، آیت‎الله بروجردی و زائران کربلا و چهار راه‎های رودکی و حافظ از جمله مناطقی هستند که دوربین طرح پایش تصویری در آنها نصب شده است و تخلفات رانندگی به صورت آنلاین ثبت و ضبط می‎شوند.

رییس پلیس راهور بروجرد عنوان کرد: دوربین‎های ثبت جرائم در همه تقاطع‎ها و میادین نصب  می‎شوند و تخلفات رانندگی اعم از عبور از چرغ قرمز، توقف روی خط عابر پیاده، حرکت در خلاف جهت، حرکات نمایشی و هر گونه تخلف دیگر از سوی رانندگان خودروها و موتورسیکلت‎ها ثبت و ضبط شده و به مرکز مانیتورینگ انتقال داده می‎شوند.

ابراهیمی ادامه داد: از آنجا که دو عکس از خودروها در نمای نزدیک و دور گرفته می‎شود، رنگ، نوع و شماره پلاک خودروها و موتورسیکلت‎ها کاملا مشخص و قابل خواندن است.

وی خاطر نشان کرد: در تلاشیم که طی قراردادی با اداره پست و یا شرکت مخابرات شهرستان بروجرد رانندگان متخلف را از طریق ارسال پیامک و یا بسته‎های پستی از جرائم خود مطلع کنیم.

رییس پلیس راهور بروجرد افزود: از آنجا که اکثر نقل و انتقالات خودروها و موتورسیکلت‎ها به صورت قولنامه‎ای انجام می‎شود، رانندگان در زمان اخذ خلافی از میزان جرائم ثبت شده خود توسط دوربین‎های طرح پایش تصویری مطلع می‎شوند.


ابراهیمی اظهار کرد: از آنجا که تخلفات رانندگی بر روی پلاک خودرو و موتورسیکلت ثبت می‎شوند، قطعأ نمره منفی برای صاحبان پلاک‎ها محسوب می‎شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی حوزه شهری بروجرد و کمبود نیروی انسانی در حوزه برخورد با تخلفات رانندگی از یک سو و ضرورت کاستن از نیروهای انسانی و گرایش به سمت تجهیزات الکترونیکی از سوی دیگر، اجرای طرح پایش تصویری از منظر امنیت و نظم‎بخشی به شهر کاملأ ضرورت دارد.

رییس پلیس راهور بروجرد تصریح کرد: از آنجا که ماموران راهنمایی و رانندگی در همه 24 ساعت شبانه روز در معابر حضور ندارند و امکان برخورد آنها با همه تخلفات وجود ندارد، طرح پایش تصویری این امکان را فراهم می‎کند که تخلفات رانندگی به صورت شبانه روزی ثبت و ضبط شوند.

ابراهیمی افزود: همه خودروهای سواری شخصی، وانت بارها و نیسان‎های باری که در روز موجب ایجاد مزاحمت برای شهروندان و در زمان تردد و ترافیک می‎شوند، از طریق دوربین‎های طرح پایش تصویری شناسایی شده و برگه جریمه به صورت حضوری به آنها ارایه می‎شود.

وی با اشاره به اینکه موتورسیکلت‎ها نیز در طرح پایش تصویری به شدت تحت کنترل هستند، تاکید کرد: در صورت هر گونه عبور از پیاده‎رو، تک چرخ و حرکات نمایشی توأم با ایجاد مزاحمت، نداشتن کلاه ایمنی و حرکت در خلاف جهت با رانندگان موتورسیکلت‎ها برخورد می‎شود.


طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: دوربین های آنلاین تخلفات رانندگی در کجای بروجرد هستند؟، دوربین، تخلف رانندگی، دوربین‎های طرح پایش تصویری، دوربین‎، طرح پایش تصویری، علی ابراهیمی،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 25 خرداد 1396 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ