وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh

نقد اجتماعی

سرشماری عمومی نفوس و مسکن

مسابقه دو و میدانی نیست!


فرهاد داودوندی- بروجرد:

ظاهرا همه رویدادها در استان و شهر ما تعریف شان بر خلاف دیگر نقاط کشور عزیزمان ایران است!

دولت محترم جمهوری اسلامی ایران به مانند تمامی جوامع توسعه یافته و در حال توسعه بر اساس سر شماری هایی که همیشه و  در دوره های خاصی انجام می دهد، این بار نیز در سال 1395 قصد سر شماری نفوس و مسکن در کل کشور را دارد تا بتواند بر اساس داده های واقعی، برای چند سال آینده کشور برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت انجام بدهد.

اما ظاهرا در استان ما، رقابت افتاده که چه شهری زودتر و بیشتر سرشماری را با عجله انجام داده و تحویل مقامات ارشد کشوری بدهند!!!

یک روز می گویند بروجرد در قعر جدول رتبه بندی شهرهای استان است، یک روز می گویند دست به دست هم بدهیم تا بروجرد را در مشارکت مردمی برای ثبت نام اینترنتی  سرشماری عمومی نفوس و مسکن، بالاتر از شهرهای دیگر قرار بدهیم!

امروز هم که یک رده بالاتر از روز قبل قرار گرفته ایم، ظاهرا باید خیلی خوشحال باشیم! 

بد نیست بدانیم اول اینکه دولت محترم قرار است در مرحله اول به آمار واقعی دسترسی و "استفاده عموم مردم از اینترنت" دست پیدا کند که با این روش هایی که در شهر و استان ما در حال انجام گرفتن است، در همین مرحله اول، آمار استفاده واقعی عموم مردم از اینترنت،  ظاهرا آنچنان که باید و شاید واقعی نخواهد بود!

در ضمن قرار نیست همه مردم ایران در همین مرحله اول با ثبت نام اینترنتی کار را تمام کنند و سر شماری فیصله پیدا کند، سر شماری باید دقیق باشد تا دست دولت محترم را برای برنامه ریزی کاملا واقعی، باز بگذارد.

 به همین خاطر است که گفته اند حتی اگر سرشماری اینترنتی هم انجام گرفته شده باشد باز هم مامورین محترم سرشماری به منازل مراجعه خواهند کرد.

البته بزودی و پس از پایان کار سر شماری، اکیپ های "راستی آزمایی" عازم شهر ما خواهند شد، آنوقت برای بروجرد زیبنده نخواهد بود، اگر خدای ناکرده آمار استفاده مردم شهر و روستا های اطراف از اینترنت واقعی نباشد!

ایکاش به جای عجله کردن در ارائه آمار و اینکه در این زمینه از شهروندان بخواهیم بالاتر از دیگر شهر های  استان قرار بگیریم، با آرامش کامل آمار صد در صد واقعی را در تمام زمینه های بروجرد به دست بیاوریم تا هم کمک رسان واقعی دولت محترم جمهوری اسلامی باشیم و هم اینکه در آینده با اتکا به همین آمار صحیح، حق و حقوق کامل بروجرد را از مسوولین محترم کشوری درخواست کنیم.

طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: نقد، نقد اجتماعی، فرهاد داودوندی، سرشماری عمومی نفوس و مسکن مسابقه دو و میدانی نیست!، سرشماری عمومی نفوس و مسکن،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 26 مهر 1395 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ