وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh
پرچم بروجرد همیشه بالاست

قابل توجه بعضی ها!!!

سال 1349 بروجرد اولین شهر ایران بوده


که دارای نمایندگی تعمیر گاه

"شرکت ولوو" شده است.فرهاد داودوندی- بروجرد:

هی می خواهیم زیاد نگوئیم و ننویسیم که دوست گرامی! عزیز دل من!  بروجرد شهری است که در خیلی موارد در زمینه های مختلف در کل کشور اولین بوده است، اما ظاهرا عده ای پیش خودشان فکر کرده اند که قبل از مدیریت شهری آنها، بروجرد پیشینه قوی نداشته است.

هی می خواهیم رو نکنیم که بروجرد را نباید بعنوان یک شهر ساده نگاه کنند، اما انگار نمی شود که نمی شود!

به همین خاطر در این پست از هزاران هزار افتخارات تاریخی بروجرد، فقط یک برگ برنده رو می کنم که دوستان عزیز در جریان قرار بگیرند سال 1349 یعنی چیزی در حدود نیم قرن پیش بروجرد اولین شهر ایران، بله عزیز دل برادر! بروجرد اولین شهر ایران بوده که در آن تعمیرگاه تخصصی شرکت ولوو تاسیس شده است.

آنزمان قیمت ولوو 160 هزار تومان بوده و "حاج حسین کاویانی" که از افراد خوش نام بروجرد می باشند، اقدام به افتتاح نمایندگی و تعمیرگاه ولوو در بروجرد می کنند.جالب اینکه برای افتتاح تعمیرگاه ولوو در بروجرد (اول جاده اراک) نمایندگان شرکت ولوو از اروپا و کشورهای همسایه هم در مراسم افتتاحیه شرکت کرده اند!

این است تاریخ معاصر بروجرد، شهری که در خیلی از زمینه ها نه فقط در استان و منطقه، که در کل کشور سر آمد بوده، هست و به امید خدا خواهد بود و پرچمش به همین خاطر همیشه بالاست!

قصد نداشتم این پست را رسانه ای کنم، مایل بودم در کتاب تاریخ معاصر از این عکس ها رونمایی کنم،( هر چند که عکسهای اصلی و منحصر بفرد در آن کتاب ثبت خواهد شد) اما چکنم که امروز پیامی از یک رئیس شهری در سطح بروجرد دیدم که در آن قواعد سخنان گفته شده توسط این رئیس محترم در شان ما شهروندان نبود.............!

فقط خواستم به این رئیس محترم  بگویم که برادر گرامی مردم این شهر نیم قرن پیش برای اولین بار در ایران نمایندگی تعمیر گاه ولوو داشته اند، 90 سال قبل اولین کتابخانه را داشته اند،110 سال قبل روزنامه داشته اند، الان هم خیلی ها نمی دانند ورزش جهانی بیلیارد چیست، اما
85 سال پیش بروجرد در بین اولین شهرهای ایران باشگاه بیلیارد داشته، تاریخ ورزش باستانی اش گواهی بر شناخت مردم این شهر از اخلاق نیکوی پهلوانی داشته،  106 سال قبل بروجرد آموزش و پرورش داشته. ( اگر بخواهم بیشتر اشاره کنم، مثنوی هفتاد من کاغذ شود) بطور خیلی اختصار اشاره می کنم که صد ها نه، بلکه هزاران هزار دانشمند و اندیشمند تاریخ این شهر را برای همیشه تاریخ بیمه کرده اند، یکزمانی در این شهر 70 عالم دینی همزمان بر رونق علوم مختلف در این شهر افزوده اند، اگر بخواهم از همین سالهای اخیر مثالی بزنم، باید بعرض تان برسانم طی همین پنج شش سال اخیر یک شیر زن سالخورده بزرگوار ( مرحومه مادر سرلشکر شهید محمد بروجردی) یک تنه ( تاکید دارم خودتان بهتر از هر کسی می دانید که آن شیر زن یک تنه ) با آن جسم نحیف برای ورزش بروجرد و خدمت به مردم مناطق محروم این شهر با ساختن یک سالن ورزشی زیبا و مجهز و اهدای تمامی حقوق و مزایای فرزند شهیدش برای رشد این شهر کاری کرد کارستان، بدون اینکه بخواهد و مایل باشد که این کارها را در بوق و کرنا بکند!

 تاریخ این شهر پر است از اینگونه افراد بزرگ اما شاید گمنام، که بنوعی پشتوانه های علمی و فرهنگی این شهر می باشند.

 لطفا در سخن گفتن با  مردم شهر فرزانگان کمی رعایت کنید............

این پست را گذاشتم و مطلبی در آن نوشتم که خطاب به آن رئیس محترم شهری عرض اراداتی کرده باشم و خدمت ایشان بگویم که در سخن گفتن نسبت به همشهریان تند نروند و حد نگه دارند، و بداند که بنا به رسم دوستی صریح نوشتم آنچه را که باید بگویم زیرا: من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم/ تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال!

میزهای ریاست پایدار نیست، سخنان تند دوستان را هم دل آزرده خواهد کرد، چه رسد به شهروندان عزیز که از خیلی از کم کاری ها در سطح شهر بسیار دل آزرده هستند. والسلام.
با حاج حسین کاویانی نماینده شرکت ولوو در بروجرد که سال 1349 اولین تعمیرگاه شرکت ولوو در ایران را در بروجرد افتتاح نمود.
http://www.borujerd.ir/darbare-shahrdari/darbare-shahrdari/akhbare-shahrdari/30-akhbar-mohem/2436-1395-06-17-08-43-59.html

سخنی جدی و صمیمانه با شهروندان بروجردی
نوشته شده توسط ناشر   
چهارشنبه, 17 شهریور 1395 ساعت 12:10

شهروندان گرامی فرهیخته و فرزانه بروجردی اكنون كه قریب 3 سال است كه در سمت شهردار این شهر در خدمت شما هستم آحاد شما را به گواهی فرا می خوانم كه علیرغم وجود مشكلات عدیده از جمله مضایق شدید مالی در انجام امور عمرانی و خدماتی شهر كوتاهی صورت نگرفت و با سختی ها و مشقتهای فراوان و استفاده از همه امكانات موجود موفق به اجرای پروژه های عمرانی قابل ذكر و در خور توجهی شدیم كه در این زمینه باید خداوند متعال را شاكر باشیم .

 

اما عزیزان همانگونه كه استحضار دارید رابطه بین شهرداری و شهروندان مانند بسیاری از روابط حقوقی و اجتماعی بین اشخاص بر پایه حق و تكلیف استوار است شهرداری در برابر شهروندان دارای حقوق و تكالیفی است و متقابلا” شهروندان نیز در برابر شهرداری واجد حقوق و تكالیفی هستند از جمله حقوقی كه بر عهده شهروندان است پرداخت بموقع  انواع عوارض و جرائم شهرداری  می باشد واضح است كه پرداخت نكردن به موقع عوارض در دراز مدت موجب ركود در كارها و بروز مشكل خواهد شد.

 

شهرداری به تعداد همه واحد های مسكونی و تجاری از شهروندان خود طلبكار است و انتظار می رود همه شهروندان خود را موظف و متعهد به پرداخت عوارض بدانند تا شهرداری بتواند با پرداخت حقوق پرسنل و تسویه دیون خود  در انجام وظایف قانونی موفقیت بیشتری را كسب كند.

 

قانونگذار برای وصول مطالبات شهرداری از شهروندان وسایل و ابزار قانونی را از جمله تخریب، تعطیل،  قطع برق و گاز ،صدور اجرائیه و .... در نظر گرفته است، اینجانب در مدت خدمت خود به عنوان شهردار سعی داشته ام كه ا ز كمترین  ابزار قهر آمیز برای وصول مطالبات شهرداری استفاده نمایم تا شهروندان از آسودگی خاطر برخوردار باشند. اما این روند و ركود حاكم بر اقتصاد، باعث تأخیر در پرداخت حقوق پرسنل شهرداری شده است لذا از شهروندان عزیز و فرزانه شهرمان استدعا دارم با مراجعه به شهرداریهای مناطق یك و دو در پرداخت انواع عوارض و جرائم متعلق به مستغلات و مایملك خود شهرداری را در ارائه خدمات بهتر و بیشتر یاری نمایند و اگر شهرداری ناگزیر به استفاده از ابزارهای قانونی گردید از پیش عذر ما را پذیرا باشید%م

منوچهر یوسفی--شهردار بروجر


طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: سال 1349 بروجرد اولین شهر ایران بوده که دارای نمایندگی تعمیر گاه "شرکت ولوو" شده است.، حاج حسین کاویانی، نمایندگی ولوو، شرکت ولوو، اولین های بروجرد، پرچم بروجرد همیشه بالاست، بروجرد قدیم،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 19 شهریور 1395 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ