وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh


نگرانی استیون هاوکینگ

 از فتح زمین به دست موجودات فضایی


اگر با موجودات فضایی در زمین روبرو شویم، احتمالا نتیجه این برخورد مشابه نتیجه برخورد کریستف کلمب با بومیان قاره آمریکا خواهد بود. نتیجه برخورد کلمب با بومیان قاره آمریکا برای بومیان چندان خوب نبود.
استفان هاوکینگ فیزیکدان و کیهان شناس سرشناس بریتانیایی از فتح زمین به دست فضایی ها ابراز نگرانی کرد.نگرانی

به گزارش عصرایران به نقل از سی ان ان هاوکنیگ در مصاحبه با روزنامه " ال پاییس" اسپانیا با اشاره به اینکه تردیدی ندارد موجودات فضایی وجود دارند، گفت :" اگر با موجودات فضایی در زمین روبرو شویم، احتمالا نتیجه این برخورد مشابه نتیجه برخورد کریستف کلمب با بومیان قاره آمریکا خواهد بود. نتیجه برخورد کلمب با بومیان قاره آمریکا برای بومیان چندان خوب نبود."

هاوکینک 74 ساله در ادامه گفت از نظر او امکان وجود موجودات پیشرفته فضایی و تلاش آنها برای به دست گرفتن دیگر سیارات به منظور استثمار منابع آن، بعید نیست.

هاوکینگ با تاکید درباره اینکه تردیدی ندارد موجودات فضایی وجود دارند و اینکه انسان در کره زمین تنها نیست، افزود آینده نسل بشر تا حدود زیادی بسته به کشف یک سیاره جدید و نقل مکان به آنجا است.

او گفت:" خطر نابودی زمین روز به روز افزایش می یابد. به همین دلیل من موضوع سفر فضایی به دیگر کرات و سیارات را بسیار مهم می دانم.

هاوکینگ تاکید کرد:" برای مغز ریاضی من فکر کردن در مورد بیگانگان فضایی کاملا منطقی است. چالش واقعی این است که ما روی این موضوع کار و مطالعه کنیم که بیگانگان فضایی  احتمالا دارای چه مشخصاتی هستند.

هاوکینگ از سال 2010 بارها نگرانی خود درباره احتمال حمله بیگانگان فضایی به زمین و نابودی سیاره زمین را تکرار کرده است. یکی از پروژه های مورد علاقه هاوکینگ مطالعه روی موضوع احتمال وجود موجودات بیگانه در دیگر کرات و سیارات است.

در همین راستا هاوکینگ اخیرا با یک میلیاردر روسی به نام " یوری میلنر" پروژه ای 100 میلیون دلاری به منظور بررسی احتمال زندگی فرا زمینی آغازکرده است.

این پروژه بزرگ ترین پروژه در دست مطالعه بشر برای مطالعه امکان وجود موجودات فرازمینی است.
طبقه بندی: نجوم و ستاره شناسی، 
برچسب ها: نگرانی استیون هاوکینگ از فتح زمین به دست موجودات فضایی،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 11 مهر 1394 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic