وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh
طنز تلخ اجتماعی

ریگ ته جوی و آب روان

و یا

شب دراز است و قلندر بیدار


فرهاد داودوندی- بروجرد:

جوونم واستون بگه، ناقلان خبر و راویان اخبار و طوطیان شکرشکن جنگل های هندوستان نقل کرده اند که در شهری در کره مریخ، بعضی ها چشم شان به یک غریبه که می خورد خیلی چیزها یادشان می رود و دوست و رفیق و همشهری را به خاطر رضایت آن غریبه می فروشند.

همان طوطیان شکر شکن در ادامه افزوده اند: احترام میهمان غریبه واجب است اما نه به قیمت دل آزردن دوستان و رفقای و همشهریان همیشگی!

البته ظاهرا بعضی ها فراموش می کنند که غیر بروجردی هایی که حتی در لباس مسوولین مملکتی به شهر ما می آیند، آب روانند و این مائیم که ریگ ته جوی آب  هستیم و قرار است کم یا زیاد، یک عمر در این شهر در کنار هم زندگی کنیم.

آهان!.... تا یادم نرفته این را هم اضافه کنم که طوطیان شکر شکن در خاتمه عرایض شان فرموده اند: حالا که بعضی ها با آب روان همسو شدند و دل خیلی ها از مسوول و غیر مسوول و ....را آزردند، باید یادشان باشد که غریبه ها دَم غروب رفتند! و تازه آفتاب غروب کرده و سر شب است و  بقولی شب دراز است و قلندر بیدار!
طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: ریگ ته جو، آب روان، شب دراز است و قلندر بیدار، طنز، طنز اجتماعی، طنز تلخ اجتماعی ریگ ته جوی و آب روان و یا شب دراز است و قلندر بیدار، طنز تلخ اجتماعی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 شهریور 1394 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات