وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighمهندس سعید اوحدی رئیس بروجردی سازمان حج و زیارت ایران:

روادید یک دلاری عراق برای ایام اربعین

 باعث ازدحام در مرزها شده است


اوحدی به زائران حسینی توصیه کرد، روادید را در شهرها تهیه کنند و گفت: کنسولگری های عراق در شهرها برای صدور روادید آمادگی دارند و کارگزاری های سازمان حج و زیارت هم آماده اند برای متقاضیان روادید صادر کنند.
رییس سازمان حج و زیارت گفت: اعلام خبر صدور روادید «رایگان» یا «یک دلاری» برای ایام اربعین از طرف عراقی، بدون هماهنگی های لازم صورت گرفته و باعث معطلی و ازدحام زائران در مرزها شده است.

سایت شخصی فرهاد داودوندی  بنقل از واحد مرکزی خبر گزارش داد: سعید اوحدی، در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر به گزارش هایی از مرزهای شلمچه، چزابه و مهران اشاره کرد و افزود: این گزارش ها از تراکم سنگین زائران حسینی حکایت می کند و نشان دهنده این است که طرف عراقی برای صدور چنین روادیدی آماده و پاسخگو نیست.

وی اضافه کرد: پس از دریافت گزارش های تراکم زائر در گذرگاه های خروجی ستاد اربعین این زائران را به طور رایگان با اتوبوس هایی به اردوگاه های استقرار و اسکان منتقل کرد تا در روزهای آینده به تدریج به گذرگاه ها منتقل شوند و برای آنان روادید صادر شود.

طرف عراقی، زیر ساخت ها را فراهم کند

رییس سازمان حج و زیارت با بیان این که طرف عراقی برای این کار باید تمهیدات و زیرساخت هایی فراهم می کرد؛ اضافه کرد: طرف عراقی مثلا برای یک گذرگاه یک یا دو افسر مرزی پیش بینی کرده است که با توجه به خیل عظیم زائران حسینی پاسخگو نیست و امکان خروج چنین جمعیتی با این سازوکار وجود ندارد.

اوحدی به زائران حسینی توصیه کرد، روادید را در شهرها تهیه کنند و گفت: کنسولگری های عراق در شهرها برای صدور روادید آمادگی دارند و کارگزاری های سازمان حج و زیارت هم آماده اند برای متقاضیان روادید صادر کنند.

وی افزود: سفارت عراق هفته پیش اعلام کرد که برچسب های روادید تمام شده است که این برچسب ها وارد و از شنبه همین هفته صدور روادید از سرگرفته شد.

رییس سازمان حج و زیارت خاطر نشان کرد: هموطنانی که می خواهند از طریق مرز زمینی وارد عراق شوند و روادید را در مبادی ورود به عراق دریافت کنند باید بدانند که این کار با کندی صورت می پذیرد و باید آمادگی معطلی در مرزها را داشته باشند.

طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: مهندس سعید اوحدی رئیس بروجردی سازمان حج و زیارت ایران، سعید اوحدی، فرهاد داودوندی فعالترین وبلاگ نویس ایران، فعالترین وبلاگ ایران، پر بازدید ترین وبلاگ ایران، پر بازدید ترین سایت شخصی ایران، پر بیننده ترین وبلاگ ایران،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 آذر 1393 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات